Uluslararası Antalya Üniversitesi

uluslararsiantalyauniversitesiic

Kurucu Vakıf Gaye Eğitim Sağlık Spor ve Çevre Vakfı
Toplam Akademisyen Sayısı 90
Toplam Öğrenci Sayısı 350
Bulunduğu Şehir Antalya

FAKÜLTELER VE ÜCRETLER 2017-2018

Mühendislik Fakültesi 29.000,00 TL – 32.000,00 TL
Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi 32.000,00 TL
Hukuk Fakültesi 35.000,00 TL
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 29.000,00 TL
Turizm Fakültesi 29.000,00 TL

 YURTLAR VE BARINMA OLANAKLARI

Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs, sadece öğretim ücretini kapsamaktadır. Karşılıksız olan bu burs zorunlu hazırlık sınıfında geçecek süre haricinde lisans programlarında 6 yıl süresince devam eder.Uluslararası Antalya Üniversitesi yurt binaları kampüs içi ve kampüs dışı olmak üzere iki kısımdan oluşur. Kampüs içinde erkek öğrenci yurdu, kampüs dışında ise kız öğrenci yurdu bulunmaktadır. Erkek öğrencileri 4 kişilik odalarda, Kız öğrenciler ise 3 ve 4 kişilik odalarda konaklayabilirler. Yurt ücretlerine sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. Kredi Yurtlar Kurumu’nun belirlediği koşulları sağlayan tüm öğrenciler, kyk tarafından sunulan olanaklardan faydalanabilir. Yurtta Güvenli, temiz, konforlu ve klimalı odalar, her öğrenciye kendine ait çalışma masası, her odada banyo ve tuvalet, 24 saat sıcak su, sınırsız ve ücretsiz internet bağlantısı, birlikte vakit geçirmek ve ziyaretçi ağırlamak için düşünülmüş ortak paylaşım alanları mevcuttur.

BURSLAR

* Finansal Destek -LYS Derecesi

Türkiye genelinde LYS’de ilk 100 öğrenci içinde yer alanlara;

 • %100 Öğrenim ücreti indirimi
 • Eğitimi boyunca aylık 2.150 TL burs
 • Bir dönem yurtdışında dil eğitimi

Türkiye genelinde LYS’de ilk 101-500 öğrenci içinde yer alanlara;

 • %100 Öğrenim ücreti indirimi
 • Eğitimi boyunca aylık 1.600TL burs
 • Bir dönem yurtdışında dil eğitimi

Türkiye genelinde LYS’de ilk 501-1000 öğrenci içinde yer alanlara;

 • %100 Öğrenim ücreti indirimi
 • Eğitimi boyunca aylık 1.100TL burs

Türkiye genelinde LYS’de ilk 1001-3000 arası öğrenci içinde yer alanlara;

 • %100 Öğrenim ücreti indirimi
 • Eğitimi boyunca aylık 800TL burs

Türkiye genelinde LYS’de ilk 3001-10000 arası öğrenci içinde yer alanlara;

 • Eğitimi boyunca aylık 450TL burs

Finansal Destek -Konaklama

Türkiye genelinde LYS’de ilk 20000 öğrenci içinde yer alan öğrencilerimize  ücretsiz yurtta konaklama sağlanır.

* Finansal Destek – Uluslararası Sınav Başarısı

Uluslararası sınavlarda ( Abitur, Matura, Maturita, Fransız Bakaloryası) belirlenen başarıyı gösterenlere üniversitemize ilk 5 (beş) tercihleri arasında yerleşmek kaydıyla, ücretli kontenjanlara yerleştirildikleri takdirde öğretim ücreti üzerinden %25 indirim uygulanır.

* Finansal Desteği- Engelli Öğrenci

Üniversitemize yerleşen engelli öğrencilerimiz ÖSYM burs oranı düşüldükten sonra, kalan öğrenim ücreti üzerinden engellilik oranı kadar indirim kazanır.

* Burslarımız 5 yıl boyunca verilir.
* Derecelerde öğrencinin yerleştiği bölümün puan türü baz alınır.

KAMPÜSTE HAYAT

Üniversite tarafından nakit ödenecek burslar hazırlık sınıfı dahil 5 (beş) yıl ile sınırlıdır ve akademik başarısızlık, disiplin cezası veya başka bir eğitim programına geçiş yapılması halinde kesilir.

300 bin m2 arazi üzerine inşa edilen Uluslararası Antalya Üniversitesi Kampüsü, öğrencilerin ve öğretim üyelerinin ihtiyaç duydukları her şeyi sunabilen, rahat, huzurlu ve sosyal bir yaşam merkezi olarak tasarlanmıştır.

Üniversite merkez kütüphanesi 400 m2 kapalı alana sahiptir. Bu alan içerisinde raf kapasitesi 25.000 cilt kitap,  100 adet basılı süreli yayın, 55 kişilik bir oturma kapasitesi mevcuttur. Mevcut bilgi kaynakları sayısını hızlı artırmaktadır. Yabancı Diller Yüksek Okulu bünyesinde Reading Center için ayrıca kitap-CD-DVD koleksiyonu oluşturulmuş olup, yabancı dil öğrenimi bu merkezden desteklenmektedir. Elektronik dergi ve kitap içerikli 5 adet uluslararası veri tabanı kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Mevcut kaynaklar kütüphane otomasyonu ile web üzerinden taranabilir haldedir. Kütüphane içerisinde genel kullanımda 5 adet bilgisayar, yazıcı ve fotokopi cihazı vardır. Akademisyen ve Yüksek Lisans öğrencileri için ulusal ve uluslararası üniversitelerden TUBESS, KITS,  aracı kuruluşları kullanılarak belge sağlama hizmeti şeklinde kitap ve makale fotokopisi sağlanmaktadır. ANKOS – ULAKBİM/EKUAL üyesi olan Uluslararası Antalya Üniversitesi kütüphanesi deneme ve açık erişim kullanımları şeklinde elektronik dergi-kitap bilgi kaynakları ile kullanıcılarına elektronik ortamda bilgi sağlamaktadır.

ULUSLARARASI EĞİTİM OLANAKLARI

Öğrencilerin yaşamda başarılı birer birey olmalarının yanında yaşamın içinde başarılı, aktif, sosyal, sanatsal ve sportif olarak da donanımlı bireyler olmaları için gerekli imkânları sunar. Birçok spor ve kulüp içerisinden dilediklerini birini ya da bir kaçını, hobi olarak ya da profesyonel şekilde yaşamlarının bir parçası haline getirebilmektedirler.

Üniversiteler arasında ülkelerarası işbirliğini teşvik ederek; öğrencilerin ve eğitimcilerin Avrupa’da karşılıklı değişimini sağlayarak; programa katılan ülkelerdeki çalışmaların ve alınan derecelerin akademik olarak tanınması ve şeffaflığın gelişmesine katkıda bulunmak amacı taşıyan Erasmus Programı ile üniversite öğrencilerine farklı kültürleri ve ülkeleri tanıma imkânı sunar. Bu program ile öğrenciler Avrupa Birliği’ne üye ülkelerdeki anlaşmalı olduğu üniversitelerde öğrenim görebilirler akademik ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir