2020 YKS Kaç Netle Kazanılır ?

Sevgili üniversite adayları 2020 YKS’de sizlere fikir vermesi amacıyla 2019 YKS Sayısal verileriyle üniversite ve bölümlerin puan ve sıralamalarını tablolaştırdık.  Ayrıca hepinizin alacağınız puanın hangi başarı sıralamasına denk geldiğini de merak ettiğinizi biliyoruz. Öncelikle aşağıdaki linkten bu verilere ulaşın ve daha sonra diğer tabloları bu veriler ışığında değerlendirin.

Kaç Puan Hangi Sıralamaya Denk Geliyor TIKLA ÖĞREN!

Okul Türlerine Göre TYT, Sözel, Sayısal ve Eşit Ağırlık Sınav Puanları ve Yerleştirme Puanları da yapacağınız tercihlerde yol gösterecektir aşağıdaki linkten indirip inceleyin.

Okul Türlerine Göre TYT, Sözel, Sayısal ve Eşit Ağırlık Sınav Puanları

TYT-AYT Eşit ağırlık puanıyla öğrenci alan bölümlerin tüm listesini, eşit ağırlık puanıyla öğrenci alan bölümlerin taban puanlarını ve başarı sıralamalarını aşağıdaki tablolarda bulabilirsiniz.

TYT-AYT sayısal puanıyla öğrenci alan bölümlerin tüm listesini, sayısal puanıyla öğrenci alan bölümlerin taban puanlarını ve başarı sıralamalarını aşağıdaki tablolarda bulabilirsiniz.

TYT-AYT sözel puanıyla öğrenci alan bölümlerin tüm listesini, sözel puanıyla öğrenci alan bölümlerin taban puanlarını ve başarı sıralamalarını aşağıdaki tablolarda bulabilirsiniz.

ÖSYM YKS 2019 kılavuzuna göre hazırlanan ve 2020 ÖSYM YKS Kontenjanlar Kılavuzu yayınlandığı zaman güncellenecek olan tablolarda tüm üniversite ve bölümlerin kontenjanlarını da bulacaksınız.

EŞİT AĞIRLIK  PUANIYLA ALAN BÖLÜMLERİ

SÖZEL PUANIYLA ALAN BÖLÜMLER

SAYISAL PUANIYLA ALAN BÖLÜMLER

DİL PUANIYLA ALAN BÖLÜMLER 

TYT İle Alan 2 Yıllık BÖLÜMLER Puan-Sıralama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir