Alanya HEP Üniversitesi

hepic1

Kurucu Vakıf Hamdullah Emin Paşa Vakfı
Toplam Akademisyen Sayısı
Toplam Öğrenci Sayısı
Bulunduğu Şehir Antalya

FAKÜLTELER VE ÜCRETLER 2017-2018

Turizm Fakültesi 16.000,00  + %8 KDV
Mimarlık Fakültesi 24.000,00 + %8 KDV
Yabancı Diller Yüksekokulu 21.000,00 + %8 KDV

BURSLAR

Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs sadece burslu öğrenci alınacağı belirtilen programlara yerleştirilen öğrencileri ve sadece öğrenim ücretini kapsar. Bunun dışında kalan, barınma, beslenme, ulaşım, kitap, yurtdışında eğitim giderleri gibi giderler burs kapsamı dışındadır. Bu burslar İngilizce hazırlık programında geçirilen bir yıllık süreyi de kapsar. Bu burslar karşılıksız olup normal eğitim-öğretim süresini kapsar; normal eğitim-öğretim süresini aşan süreyi kapsamaz.

YURTLAR VE BARINMA OLANAKLARI

Üniversiteye ait yurt bulunmamaktadır fakat; Üniversitenin öğrencilerinin konaklamasına yönelik anlaşmalı apartları bulunmaktadır. Öğrenci barınma ihtiyacını anlaşmalı yurtlardan sağlayabilir.

KAMPÜSTE HAYAT

Alanya da bulunan üniversitenin şehir ile olan ulaşımı yaklaşık olarak 45 dk mesafededir. Üniversite de birçok aktif öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Bu kulüplerden bazıları ise; Basın ve Medya topluluğu, sinema topluluğu, Doğa Sporları Topluluğu, İzci Topluluğu, Resim Topluluğu, Fotoğraf topluluğu ve spor toplulukları şeklindedir.

ULUSLARARASI EĞİTİM OLANAKLARI

AHEP Üniversitesi, Alanya’nın kardeş şehirleriyle ve Alanya’da vatandaşları yaşayan ülkelerde bulunan üniversitelerle imzalayacağı protokollerle uluslararası öğrenci ve akademisyen değişim ve işbirliği programları ile Yüksek Lisans-Doktora Programları başlatmaktadır.  Ayrıca, ERASMUS ve benzeri uluslararası programlara katılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir