Bahçeşehir Üniversitesi

bahcesehiruniversitesiic

Kurucu Vakıf Bahçeşehir Uğur Eğitim Yayınları
Toplam Akademisyen Sayısı 621
Toplam Öğrenci Sayısı 9898
Bulunduğu Şehir İstanbul

FAKÜLTELER VE ÜCRETLER   2017-2018

Eğitim Bilimleri Fakültesi 39.000,00 TL
Hukuk Fakültesi 42.400,00 TL
İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi 39.000,00 TL
İletişim Fakültesi 39.000,00 TL
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi 42.400,00 TL
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi 42.400,00 TL
Sağlık Bilimleri Fakültesi 39.000,00 TL
Tıp Fakültesi 62.000,00 TL
Yabancı Diller Yüksekokulu 39.000,00 TL

 

YURTLAR VE BARINMA OLANAKLARI

Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını gidermek için modern yurtlara sahiptir. Yurt ve barınma ihtiyacı olan her öğrenciye bire bir yardımcı olunur. Yurtlar Bahçeşehir, Osmanbey, Beşiktaş, Ortaköy ve Şişli’de yer alır. Odalar 1 ve 2 kişiliktir. Her odada banyo, çalışma masası, klima, oturma grubu, buzdolabı ve balkon/teras bulunmaktadır. Yurt odalarındaki bilgisayar imkânları ile internete erişim mümkündür. Daha detaylı bilgi için üniversitenin yurt imkanları sayfasını  ziyaret edebilirsiniz.

Bahçeşehir Üniversitesi İstanbul dışından gelen öğrencilere kaliteli yurt imkânı sunarak, ailelerinin; çocuklarının rahat ve güvenilir bir ortamda olduklarını hissetmelerini sağlar.

BURSLAR

ÖSYM Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda Bahçeşehir Üniversitesi’nin %100 Burslu ya da %50 Burslu olarak belirtilen programlarından birini tercih ederek ÖSYM tarafından bu programa yerleştirilen ve kayıt yaptıran öğrencilere ÖSYM bursu (öğrenim bursu ) verilir. ÖSYM bursları, başarı durumundan bağımsız olarak normal öğrenim süresi boyunca kesintisiz uygulanır ve öğrencinin çift ana dal ya da yan dal programına devam etmesi durumunda bu programlar için de aynı oranlarda geçerlidir.

ÖSYS yerleştirme puanında ve yerleştiği bölümün ilgili LYS puan türünde İlk 1-2.000’e girenlere; yemek ve kitap bursu ile aylık 400 TL -1.000 TL arasında bir tutarda nakit destek ve yurt dışında hazırlık sınıfı okuma şansı verilir.

Yerleştirme puan türünde Türkiye genelinde ilk 1000 arasına giren ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin bir lisans programına yerleştirilen öğrencilere başarı bursu verilir. Ayrıca Lisans öğrencileri için geçerli olmak üzere, İngilizce Hazırlık Programı’nı takip eden her akademik yılın sonunda CGPA sıralamasına göre, program birincilerine %100, ikincilerine %50 oranında burs verilir. Bu burslar, öğrencilerin ödemekle yükümlü oldukları tutarlara oransal olarak uygulanır. Türkiye deki liselerden mezun olup uluslararası diplomalara sahip olanlara başarılarına paralel olarak farklı oranlarda burslar verilmektedir. Bunların yanında Spor, Apply Baü, Yatay geçiş ve Dikey geçiş bursları da bulunmaktadır.

KAMPÜSTE HAYAT

Beşiktaş’ta, sahilin en güzel yerinde kurulu Üniversite semtin tüm imkânlarına açıktır. Ayrıca Üniversite içindeki kafeteryalarda ve kantinlerde öğrenciler hem sıcak yemek, hem de fast food tarzı yiyecekler bulma imkânına sahiptir. D terastaki restaurantta ise yemeğe muhteşem bir İstanbul manzarası da eşlik eder. Bütün bunların yanı sıra öğrenciler kütüphane, öğrenci kulüpleri ve spor etkinlikleri ile de güzel ve verimli zaman geçirme imkânına sahiptir.

Bahçeşehir kütüphanesi 242.088 yayın, 117.988 kitap ve 124.100 elektronik kitapla Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde, öğrencilere hizmet verir. Kampüsün her yerinden wireless internet erişimi bulunmaktadır. Öğrenciler aynı zamanda çeşitli kulüplere üye olarak müzikten, spora birçok aktivitede bulunabilirler.

ULUSLARARASI EĞİTİM OLANAKLARI

Bahçeşehir Üniversitesi BESL Programı, İngilizce Hazırlık Okulu’nun yurtdışında İngilizce eğitimi vermek amacıyla kurmuştur. 2005 yılında temelleri atılan BESL Programı ile pek çok Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki merkezlerde Akademik Yıl ve Yaz Okulu programlarıyla İngilizce’yi yaşayarak öğrenebilme imkânına sahiptir. Ayrıca Erasmus, World Exchange gibi programlarla da geniş yurt dışı eğitim olanağı sunmaya devam etmektedir.