Bezm-i Alem Üniversitesi

bezmialemuniversitesiic

Kurucu Vakıf Bezm-i Alem Valide Sultan Vakfı
Toplam Akademisyen Sayısı 337
Toplam Öğrenci Sayısı 2074
Bulunduğu Şehir İstanbul

FAKÜLTELER VE ÜCRETLER  2017-2018

Tıp Fakültesi 44.000,00 TL
Diş Hekimliği Fakültesi 40.000,000 TL
Eczacılık Fakültesi 35.000,00 TL
Sağlık Bilimleri Fakültesi 18.000,00 – 25.000,00 TL

 

YURTLAR VE BARINMA OLANAKLARI

Henüz yurt imkânı yoktur. Öğrenciler barınma gereksinimlerini kendi olanaklarıyla çözmektedirler. Önümüzdeki dönemlerde Hasdal‘da yapılmakta olan 350 dönüm yeni kampüsü ile birlikte öğrencilerin modern ve keyifli bir yaşam alanında 1000 kişilik barınma olanağı hedeflemektedir. Ayrıca Fatih’te birçok özel yurt imkânı da sunmaktadır.

BURSLAR

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nde öğrenciler, üniversiteye giriş aşamasında aldıkları puanlara göre %100, %50 ve %25 burslu ve ücretli olarak okumaya hak kazanırlar. Ayrıca aşağıda belirtilen dereceleri alan öğrenciler üniversitemizin sağlayacağı ek imkânlardan da yararlanırlar. ÖSYM Bursları eğitim sürecindeki başarı düzeyinden bağımsız olarak, normal öğrenim süresince kesintisiz devam eder.

Yerleştirildiği Puan Türüne Göre(Başarılı olmak kaydıyla);
• Türkiye genelinde ilk 100 öğrenci içinde yer alanlara 9 ay süre için aylık 2.500 TL nakit ödeme,
• Türkiye genelinde ilk 101-500 öğrenci içinde yer alanlara 9 ay süre için aylık 1.500 TL nakit ödeme,
• Türkiye genelinde ilk 501-1000 öğrenci içinde yer alanlara 9 ay süre için aylık 750 TL nakit ödeme,
• Türkiye genelinde ilk 1001-2000 öğrenci içinde yer alanlara 9 ay süre için aylık 500 TL nakit ödeme.

Üniversiteye ilk girişte sunulan yerleştirme bursları dışında diğer burs ve indirim imkânlarımız;

İlk Tercih İndirimi: Üniversitemizin ön lisans ve lisans programlarına, birinci tercihlerinden yerleşenlere %10 indirim uygulanır.

Ayrıca; ilk tercihinden itibaren birbiri peşi sıra Üniversitemiz programlarını tercih edip bu tercihlerinden herhangi birine yerleşen öğrenciye %10 “İlk Tercih” İndirimi uygulanacaktır.

Akademik Başarı Bursu: Üniversitemizde Akademik başarıya dayalı olarak Akademik Başarı Bursu verilmektedir. Akademik Başarı Bursu her akademik yıl bitiminde, yıllık not ortalaması 4.00 üzerinden 3.00 veya üzeri olan ve kendi sınıfındaki öğrenciler arasında ilk yüzde onluk dilime girmeyi başaran öğrencilere Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi burs yönergesinde belirlenmiş oranlarda verilir.

Peşin Ödeme İndirimi: Eğitim-Öğretim ücretinin her akademik yılın başında belirtilen tarihlerde peşin olarak ödenmesi halinde %5 indirim sağlanır.

Kardeş İndirimi: Kardeş olan öğrencilerin her birine ödeyeceği ücret üzerinden %10 indirim sağlanır.

Spor Bursu: İngilizce Hazırlık, Önlisans ve Lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilerden branşlarında üstün başarılı olduklarını belgeleyen ve Üniversite adına yarışlara katılabilecek olanlara değerlendirmeler sonrası verilir.
Burs ve indirimlerin hangi durumlarda devam edeceği Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Burs Yönergesinde belirtilmiştir. Bu Yönerge çerçevesinde, öğrencinin, peşin ödeme indirimi ve ÖSYM bursu hariç birden fazla indirim ve bursa hak kazanması halinde sadece en yüksek olanından yararlandırılır.

 KAMPÜSTE HAYAT

Üniversite öğrencilerine akademik, kültürel ve sosyal gelişim imkânları sunar. Kültür,Sanat, Sosyal sorumluluk ve  spor faaliyetlerinin gerçekleştiği   Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nde Kültür Sanat ve Edebiyat Kulübü, Gezi ve Etkinlik Kulübü, Fotoğrafçılık Kulübü, TurkMSIC Kulübü,  Sinema Kulübü, Tiyatro Kulübü, Anime-Manga Kulübü, Müzik Kulübü, Sosyal Gelişim ve Sorumluluk kulübü, Tıbbi Araştırmalar Kulübü gibi üniversite hayatına renk katan toplam 23 öğrenci kulübü bulunur.

ULUSLARARASI EĞİTİM OLANAKLARI

Bezmiâlem Üniversitesinde yurtdışı eğitim imkâları bulunmaktadır. Başta Erasmus ve Farabi olmak üzere farklı öğrenci değişim programları mevcuttur.