Çağ Üniversitesi

caguniversitesiic

Kurucu Vakıf Bayboğan Eğitim Vakfı
Toplam Akademisyen Sayısı 124
Toplam Öğrenci Sayısı 2747
Bulunduğu Şehir Mersin

FAKÜLTELER VE ÜCRETLER  2017-2018

Hukuk Fakültesi 24.950,00 TL
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 24.950,00 TL
Fen Edebiyat Fakültesi 24.950,00 TL

 

YURTLAR VE BARINMA OLANAKLARI

Üniversitenin öğrencileri Adana, Tarsus ve Mersin’de bulunan KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) nın yurtları ve özel öğrenci yurtları ile kiralamış oldukları evlerde barınma imkânı bulabilirler. Öğrencilere Adana, Mersin ve Tarsus’tan  üniversitenin servis araçları ile ücretsiz ulaşım kolaylığı sağlanır.

BURSLAR

ÖSYM Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda  % 100-75-50-25 burslu olarak belirtilen programlarından birini tercih ederek ÖSYM tarafından bu programlara yerleştirilen ve kayıt yaptıran öğrenciler yerleştikleri programın burs oranı kadar ücretten muaf olurlar. Burs süresi Fakültelerde Hazırlık + 4 yıl, Meslek Yüksekokulunda ise 2 yıldır. Disiplin cezası ile uzaklaştırma alır ise veya devamsızlık nedeni ile dersten kalması durumunda burs kesilir.

Çağ Koleji’nden mezun olan öğrencilerine ise öğretim ücretinin %50 si kadar indirim yapılır.

KAMPÜSTE HAYAT

Üniversite öğrencilerine akademik, kültürel ve sosyal gelişim imkânları sunar.

Kütüphane koleksiyonunda, 16.500 civarında basılı kitap, 52.116 bin civarında e-kitap, 369 başlıkta A’dan Z’ye sıralı basılı dergi, 12.721 civarında tam metin e-dergi ve 500 civarında da görsel-işitsel (multimedya) bilgi kaynağı bulunur.

Çağ Üniversitesi kampüsü içerisinde modern sanat galerisi, öğrenci kulüpleri için çalışma odaları, sahne sanatları ve görsel sanatlarla ilgilenen öğrenciler için çalışma salonlarının yer aldığı profesyonel sahne, ses ve ışık donanımına sahip 1200 kişilik amfi tiyatro içeresinde yer alan kültür-sanat kompleksi bulunur. Ayrıca, bilgisayar laboratuvarı, internet odaları ile kablosuz internet sistemi, cep sineması gibi eğitimsel ve kültürel faaliyetlere yönelik alanlar, öğrencilerin her an sportif faaliyetlerini sürdürebilecekleri halı saha, voleybol, fitness, mini golf, basketbol, tenis ve plaj voleybolu sahaları, kantin, kafeterya ve kapalı spor salonu yer alır.

ULUSLARARASI EĞİTİM OLANAKLARI

Üniversiteler arasında ülkelerarası işbirliğini teşvik ederek; öğrencilerin ve eğitimcilerin Avrupa’da karşılıklı değişimini sağlayarak; programa katılan ülkelerdeki çalışmaların ve alınan derecelerin akademik olarak tanınması ve şeffaflığın gelişmesine katkıda bulunmak amacı taşıyan Erasmus Programı ile üniversite öğrencilerine farklı kültürleri ve ülkeleri tanıma imkânı sunar. Almanya’dan Fransa’ya, Belçika’dan Litvanya’ya 29 okul ile anlaşmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir