Esenyurt Üniversitesi


esenyurtuniversitesiic

Kurucu Vakıf Yeşilköy 2001 Eğitim, Sağlık, Kültür Vakfı
Toplam Akademisyen Sayısı
Toplam Öğrenci Sayısı
Bulunduğu Şehir İstanbul

FAKÜLTELER VE ÜCRETLER  2017-2018

Sağlık Bilimleri Fakültesi  24.000,00 TL
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi 30.000,00 TL
İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi 27.450,00 TL
Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi 26.100,00 TL
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 23.000,00 TL
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 24.000,00 TL

YURTLAR VE BARINMA OLANAKLARI

Anlaşmalı yurtlarda Esenyurt Üniversitesine ait özel Yurt Bursları sayesinde uygun imkânlar ile kalınabildiği gibi yurtlarda öğrencilerimizin eğitim öğretim faaliyetlerinden arta kalan zamanlarını değerlendirmek adına yurt yönetimi ve üniversitemiz iş birlikteliği ile çeşitli geziler, sportif ve kültürel etkinlikler organize edilmektedir.

BURSLAR

Üniversitemiz 2017-2018 Akademik  yılında üniversitemize yerleşecek öğrencilerine, ÖSYS Yüksek Öğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yer alan tam ve kısmi burslu programlara yerleşme imkanları dışında, farklı kapsamlarda.da burs imkanları sağlanmaktadır. Başlıca burslar;
Tercih Bursu:
YGS/LYS sınavları sonucuna göre ücretli lisans veya önlisans programlarını (kısmi burslu programlar hariç ) ilk üç tercihi arasında yapan ve bu ilk üç tercihinden birine yerleştirilen öğrencilere, normal öğrenim süresince öğrenim ücreti üzerinden %20 oranında indirim yapılır.Yöre Bursu:
Esenyurt’ ta asgari üç (3) yıl ikamet eden veya Esenyurt’ta bulunan liselerden mezun olan ve Üniversitemizin ücretli lisans veya önlisans programlarına (Kısmi burslu lisans veya önlisans programları hariç) ÖSYM tarafından yerleştirilen ve kesin kayıt yaptıran öğrencilere öğrenim ücreti üzerinden normal öğrenimleri süresince %30 indirim yapılır.
Arnavutköy, Avcılar, Başakşehir, Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Küçükçekmece’de bulunan liselerden mezun olan ve Üniversitemizin ücretli lisans veya önlisans programlarına (kısmi burslu lisans veya önlisans programları hariç) ÖSYM tarafından yerleştirilen ve kesin kayıt yaptıran öğrencilere öğrenim ücreti üzerinden normal öğrenimleri süresince %20 indirim yapılır.Spor, Kültür ve Sanat Başarı Bursu:
Burs komisyonu kararı ile, Üniversiteyi temsilen üniversitelerarası yarışmalarda ve Üniversitenin katılmayı planladığı yurt içi ve yurt dışı özel turnuva ve organizasyonlara katılacak üniversite takımlarına, sanatsal ve kültürel faaliyet gruplarına kabul edilen ve ayrıca aynı tür faaliyetleri ferdi olarak da gerçekleştiren sportif, kültürel ve sanatsal faaliyet gösteren ve ilgili faaliyetlerde konulmuş yaş sınırlaması varsa bu sınırları aşmamış olan öğrencilere tanınır.
Akademik Başarı Bursu:
Akademik başarı bursu, öğrencilerin üniversitedeki eğitim-öğretim süresi içinde takip ettikleri programdaki başarı durumuna göre bir eğitim-öğretim yılı için verilen burstur. Öğrencilere %10 ile %100 arasında burs imkanı sağlanır.Çift Anadal / Yandal Bursu:
Üniversitemiz öğrencileri kontenjan dahilinde, çift anadal ve yandal programlarının kabul şartlarını sağlamaları halinde, kayıt yaptıracağı lisans programının normal öğrenim ücretinin %50’ si oranında burs verilir.Yatay Geçiş Bursu:
Kurumlararası yatay geçiş ile Üniversitemiz önlisans veya lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilere, öğrenim ücretleri üzerinden %50 indirim sağlanır.

Şehit ve Gazi Bursu:
Burs Komisyonu uygunluk kararı ile terör sonucu şehit düşen asker ve emniyet mensuplarının çocukları ile terör sonucu hayatını kaybeden diğer kamu mensuplarının çocuklarına bu durumlarını belgelemeleri şartı ile ödemesi gereken eğitim-öğretim ücreti üzerinden %25 oranında indirim yapılır.
Terör sonucu gazi olan asker ve emniyet mensuplarının çocuklarına, durumlarını belgelemeleri şartı ile ödemesi gereken eğitim-öğretim ücreti üzerinden %15 oranında indirim yapılır.

Kardeş Bursları:
Üniversitemizde öğrenim görmekte olan her bir kardeş veya eşlere eğitim-öğretim ücreti üzerinden %10 oranında ilave indirim yapılır. Kardeş indirimi öğrencilerin birlikte öğrenim gördüğü sürece geçerlidir.

KAMPÜSTE HAYAT

İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nin eğitim-öğretim programlarını ve araştırma faaliyetlerini desteklemek, ihtiyaç duyulan her tür ve ortamdaki bilgi ve belgeyi sağlamak, düzenlemek ve hizmete sunmak amacıyla kurulmuş olan kütüphanesi Esenyurt yerleşkesi, rektörlük binasında yaklaşık 490 m2 kapalı alan içerisinde öğrenci, idari ve akademik personele hizmet vermektedir.

ULUSLARARASI EĞİTİM OLANAKLARI

Erasmus, Farabi ve Mevlana değişim programları, üniversitenin uluslararası eğitim olanakları içerisinde yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir