Gedik Üniversitesi

gedikuniversitesiic

Kurucu Vakıf Gedik Eğitim Vakfı
Toplam Akademisyen Sayısı
Toplam Öğrenci Sayısı
Bulunduğu Şehir İstanbul

FAKÜLTELER VE ÜCRETLER  2017-2018

Güzel Sanatlar Mimarlık Fakültesi 34.560,00 TL
İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi 34.560,00 TL
Mühendislik Fakültesi 34.560,00 TL
Spor Bilimleri Fakültesi 33.048,00 TL
Yabancı Diller Yüksekokulu 28.080,00 TL


YURTLAR VE BARINMA OLANAKLARI

İstanbul Gedik Üniversitesi; özellikle şehir dışından gelecek öğrencilere, İstanbul’da barınma sorunu yaşamamaları adına konukevi imkanı sağlıyor. Üniversitenin Tuzla Aydınlı Yerleşkesi’nde; bir adet kız, bir adet erkek olmak üzere iki öğrenci konukevi, ayrıca özel misafirlere özel bir misafirhane mevcut.

Ücretler kişi sayısına bağlı olarak 7.400 ile 12.300 TL arasında değişmektedir.

BURSLAR

ÖSYM Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda  % 100-75-50-25 burslu olarak belirtilen programlarından birini tercih ederek ÖSYM tarafından bu programlara yerleştirilen ve kayıt yaptıran öğrenciler yerleştikleri programın burs oranı kadar ücretten muaf olurlar. Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs sadece öğretim ücretini kapsar. Burslar karşılıksızdır, normal eğitim öğretim süresince devam eden öğrenciler için kesilmez.

Üniversite Yerleştirme sınavında ilk 5000’e giren öğrencilere, Gedik Üniversitesi’ni tercih etmeleri ve ücretli kazanmaları halinde %50 burs verilir.

Ayrıca her akademik yılsonunda yapılacak değerlendirmeye göre üstün başarı gösteren öğrencilere, o yılı izleyen öğretim yılı için geçerli olmak üzere karşılıksız “Akademik Başarı Bursu” verilir. Bu bursun miktar ve koşulları her akademik yıl için mütevelli heyetince belirlenir.

Gedik Holding çalışanlarına ve çocuklarına %10 indirim uygulanır, kardeş indirimi %10 dur.

Şehit ve gazi çocuklarına, her program için %50 burs verilir. Milli sporculara %25 indirim uygulanır.

Norm eğitime devam eden öğrencilerin bursu kesilmez fakat bir ay ve daha fazla süre uzaklaştırma alan öğrencilerin bursu kesilir.

KAMPÜSTE HAYAT

Kütüphanede kaynaklar LC Sınıflama Sistemine göre yerleştirilmiş olup, açık raf sistemiyle çalışmaktadır. Bu sistem ile kütüphanedeki kitap ve dergilere doğrudan ulaşılması mümkündür. Birçok öğrenci kulübü ve öğrenci toplulukları ve spor tesisleri bulunmaktadır.

ULUSLARARASI EĞİTİM OLANAKLARI

19 Mayıs üniversitesinin hazırlamış olduğu uluslararası Öğrenci Giriş Sınavı(YÖS) gedik üniversitesi tarafından kabul edilmiş ve bu sınava göre öğrenci alımını gerçekleştirmektedir. Uluslar arası öğrenci değişim programlarıyla anlaşmaları bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir