Hasan Kalyoncu Üniversitesi

hasankalyocuuniversitesiic

Kurucu Vakıf Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı
Toplam Akademisyen Sayısı 127
Toplam Öğrenci Sayısı 1324
Bulunduğu Şehir Gaziantep

FAKÜLTELER VE ÜCRETLER  2017-2018

Eğitim Fakültesi 24.000,00 TL
Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi 24.000,00 TL
Hukuk Fakültesi 30.000,00 TL
İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi 24.000,00 TL
Mühendislik Fakültesi 24.000,00 TL
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu 20.000,00-24.000,00 TL
Yabancı Diller Yüksekokulu 24.000,00 TL

 

YURTLAR VE BARINMA OLANAKLARI

Kampüs içerisinde 304 öğrenci kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurtlarının yapım çalışmaları devam etmektedir. Üniversitenin Yurtlarında 24 saat sıcak su, kahvaltı ve akşam yemeği, kuaför, internet salonu, çamaşırhane, okuma salonu, kantin, dinlenme salonu, kondisyon salonu vb. sportif ve kültürel ihtiyaçlarınıza cevap verecek birimler bulunacaktır. Bunun dışında kampüse yakın özel yurt alternatifleri de bulunur.

BURSLAR

Üniversitemizde okuyan öğrencinin bütün kardeşler dahil Anne, Baba, Eşine öğrenim ücreti indirimi (Birlikte Öğrenim Gördüğü müddetçe) uygulanır. İndirim 2 kardeşin birine Eğer 3 kardeş varsa 2’sine uygulanır. İndirim, ücreti en yüksek olan kardeşe uygulanır.(Lisans) 20%
Engeli olan %50 raporlu Öğrencilere (Lisans, L.Ü) 50%
Şehit Çocuklarına (Lisans ve Lisansüstü) 100%
Gazi Çocuklarına (Lisans ve Lisansüstü) 50%
HKU Personeline (Lisans ve Lisansüstü) 50%
Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı Mütevelli Heyet Üyeleri, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeleri Özel Erdem Okulları Personelinin Özel Erdem Okullardan Mezun olan çocuklarına (Lisans) 30%
Gaziantep Erdem Eğitim Kolejinden mezun olup, üniversitemize kayıt yaptıran öğrenciler ile Yatay ve Dikey Geçiş ile Gelen Erdem Koleji mezununa (Lisans) 20%
Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı Mütevelli Heyet Üyeleri, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeleri çocukları ile Özel Erdem Okulları Personelinin Diğer Okullardan Mezun olan çocuklarına (Lisans) 10%
HKÜ Akademik ve İdari personel çocuklarına (Lisans ve Lisansüstü) 30%
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Lisans Programlarından Mezun olup, Lisansüstü Programlarına Kayıt yaptıranlara; 10%
ÖSYM Bursu  olsa dahi bu indirimler uygulanır. Bu indirimlerden Sadece en yüksek olanı uygulanır. Herhangi bir Mütevelli Heyet İndirimi varsa ÖSYM haricindeki tüm indirimlerden sadece biri uygulanır.
E- Türkiye genelinde LYS’de ilk 10.000  sıralamasına giren öğrencilere aşağıdaki bursların ödenmesine;
1-Türkiye genelinde;  LYS sıralamasında ilk 10.000’e giren öğrencilere  derslere devam ettiği, disiplin cezası almadığı müddetçe, hazırlık sınıf olan birimlerde 5 yıl, diğer birimlerde 4 yıl süre ile öğrenim ücreti alınmaz ve 8 ay boyunca, aşağıda belirtilen miktarda burs verilmesine, Bu Burslar TS ve YDİL puan türlerinde uygulanmaz. Ek Puanla derece yapanlara uygulanmamasına.
İlk 100’e girenlere aylık 5.000 TL
101–500 arasına girenlere aylık 3.000 TL
501-1.000 arasına girenlere aylık 2.000 TL
1.001–5.000 arasına girenlere aylık 1.500 TL
5.001–10.000 arasına girenlere aylık 1.000 TL
(25.01.2016 ve 081 Nolu Karar Sayfa 4. Sayfa)
F- Sanat, kültür ve spor alanında milli olanlara aşağıdaki bursların ödenmesine;
Sanat, kültür ve spor alanında başarılı olan öğrencilere son iki yılda milli olduklarını belgelemeleri şartıyla, derslere devam ettiği, disiplin cezası almadığı müddetçe, hazırlık sınıf olan birimlerde 5 yıl, diğer birimlerde 4 yıl süre ile öğrenim ücreti alınmaz ve 8 ay boyunca aşağıda belirtilen miktarda aylık burs verilmesine,
Dünya ve Olimpiyat şampiyonuna 600 TL
Avrupa şampiyonuna 500 TL
Türkiye şampiyonuna 400 TL
G- Aşağıdaki başarı oranına sahip öğrencilere öğrenim ücretinde indirim yapılmasına;
Üniversitemizde öğrenimlerini başarı ile sürdüren öğrencilerinden bir akademik yılda alması gereken normal ders yükü ile sene sonu genel not ortalamalarına göre (yaz öğrenimi ve yaz stajları dahil edilmez)  aşağıdaki oranlarda Mütevelli Heyetinin Belirlediği sayıdaki öğrenciye öğrenim ücreti indirimi yapılır.
3.80-4.00 arasında olanlara 100%
3.60-3.79 arasında olanlara 50%
3.50-3.59 arasında olanlara 25%

KAMPÜSTE HAYAT

Hasan Kalyoncu Üniversitesi geniş ve ferah bir kampüse sahiptir. Burada modern dersliklerin yanında öğrenciler için barınma, beslenme ve diğer ihtiyaçların karşılanması amacıyla yurt, kafeterya, spor tesisleri ve sağlık merkezi yer almaktadır.

Kütüphane yayın sağlama, ödünç verme, öğretim üyelerine kütüphaneler arası ödünç yayın/belge sağlama, multimedya, danışma, eğitim ve engelli kullanıcı hizmetlerini sunmaktadır. Kütüphane web sayfası üzerinden, güvenilir akademik bilgi kaynaklarına 7/24 erişilebilmektedir. Şu anda Ebscohost, Science Direct, Taylor and Francis, IEEE Xplore, Web of Science gibi e-veritabanları kütüphane ve üniversite kampüsü içerisinde kullanıma açıktır.   Kütüphane kaynakları Dünyanın ve Ülkemizin önde gelen yayınevlerine ait basılı kitap ve dergilerinin yanı sıra e-veritabanları, e-kitaplar, e-dergiler ve multimedya (Cd,Vcd,Dvd vb.) kaynakları ile zengin bir koleksiyona sahiptir.

Kampüs içerisinde yer alan spor kompleksi; sportif aktivitelerle, öğrencilerin ders dışı zamanlarını değerlendirmeleri ve sportif yeteneklerini ortaya çıkarmaları amacıyla oluşturulmuştur. Basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, halı futbol sahası, öğrencilerin kullanımı için hazır durumdadır.

Üniversitede öğrencilerin ders dışı zamanlarını mesleki, bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle değerlendirebilmeleri amacıyla öğrenci kulüpleri bulunmaktadır. Öğrenci kulüpleri, öğretim yılı içerisinde kongre, seminer, konferans, söyleşi gibi etkinlikler düzenlemenin yanı sıra gezi, parti, sportif oyunlar, turnuvalar, konser gibi sosyal ve kültürel faaliyetler yapabilirler.

Şu anda üniversitede öğrenciler tarafından kurulan Bilim ve Teknoloji Kulübü, Dans Topluluğu, Müzik Kulübü, Sinema Kulübü, Drama Topluluğu ve Spor Kulübü, faaliyetlerine aktif olarak devam etmektedir.

Son teknoloji ile donatılan kampüste öğrenciler, kendilerine üniversite tarafından hediye edilen dizüstü bilgisayarlarıyla her noktadan internete bağlanabilme ve podcast altyapısı ile derslerini internet üzerinden izleyebilme imkânına sahiptir.

ULUSLARARASI EĞİTİM OLANAKLARI

Üniversiteler arasında ülkelerarası işbirliğini teşvik ederek; öğrencilerin ve eğitimcilerin Avrupa’da karşılıklı değişimini sağlayarak; programa katılan ülkelerdeki çalışmaların ve alınan derecelerin akademik olarak tanınması ve şeffaflığın gelişmesine katkıda bulunmak amacı taşıyan Erasmus Programı ile üniversite öğrencilerine farklı kültürleri ve ülkeleri tanıma imkânı sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir