KTO Karatay Üniversitesi

karatayuniversitesiic

Kurucu Vakıf Konya Ticaret Odası Eğitim Ve Sağlık Vakfı
Toplam Akademisyen Sayısı 106
Toplam Öğrenci Sayısı 1.204
Bulunduğu Şehir Konya

FAKÜLTELER VE ÜCRETLER – 2016

Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi 21.000,00 TL
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi 20.800,00 TL
Hukuk Fakültesi 23.000,00 TL
İşletme ve Bilgi Yönetimi Fakültesi 20.000,00 TL
Mühendislik Fakültesi 22.000,00 TL
Tıp Fakültesi  40.000,00 TL

 

YURTLAR VE BARINMA OLANAKLARI

Öğrencilere en iyi şartlarda hizmet vermeyi görev edinmiş olan KTO Karatay Üniversitesi Kız ve Erkek Konukevleri, 1+1 ve 2+1 stüdyo dairelerden oluşmaktadır. Öğrencilere farklı fiyat kategorilerinde tek, çift, üç ve dört kişilik oda alternatifleri sunulmaktadır.

Öğrencilerin yurt yaşamlarını kolaylaştırmak ve rahatlarını sağlamak amacıyla 1+1 ve 2+1 dairelerde yatak veya ranza, elbise dolabı, çalışma masası, kanepe gibi temel mobilyalar ile mutfakta buzdolabı, ocak, fırın bulunmakla birlikte kahvaltı salonu, çamaşırhane, ütü odası, çalışma ve ziyaretçi odaları öğrencilerin ortak kullanımlarına sunulmuştur.

· Konforlu ve Rahat Konukevleri · Eşyalı Odalar · Çalışma ve Ziyaretçi Odaları · Merkezî Sistem Isınma · 24 Saat Sıcak Su · Kahvaltı Salonu · Çamaşırhane · Ütü Odası . Güvenli Konukevleri

2016/2017 KTO Karatay Üniversitesi Konukevleri Fiyat Listesi

1 Kişilik Oda 16.000,00 TL – Nakit 15.000,00 TL

2 Kişilik Oda 9.500,00 TL – Nakit 8.750,00 TL

4 Kişilik Oda 6.000,00 TL – Nakit 5.500,00 TL

BURSLAR

Türkiye’nin geleceğini şekillendirmeye devam eden KTO Karatay Üniversitesi eğitime desteğini artırmaya devam ediyor. İlk 10.000 başarı sıralaması olan öğrenciler, her akademik yılda (8 ay), ayda 3 bin TL’ye varan burs alıyor. Kazanılan burslar normal eğitim süresi boyunca devam ediyor ve bu süre boyunca başarısız olunması hâlinde bile kesilmiyor.

LYS ve YGS Başarı Sıralamasına Göre KTO Karatay Üniversitesi Bursları:

1-100 arası dereceler için aylık: 3.000,00 TL

101-1000 arası dereceler için aylık: 2.500,00 TL

1001-2500 arası dereceler için aylık: 2.000,00 TL

2501-5000 arası dereceler için aylık: 1.500,00 TL

5001-10000 arası dereceler için aylık: 1.000,00 TL

KTO Karatay Üniversitesi’nde Verilen Diğer Burslar:

• Tercih Bursu

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ve Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS) tercihlerinde Hukuk Fakültesi ve Tıp Fakültesi hariç yerleştiği bölümü ücretli kontenjandan;

1. sırada tercih edenlere %25,

2. sırada tercih edenlere %20,

3. sırada tercih edenlere %10 oranında yerleşme sırasına bakılmaksızın tercih bursu verilir.

• Ticaret Odası Üyesi Destek Bursu

Üniversitemizce protokol yapılan oda ve borsa üyelerine verilen yüzde 5 oranında tercih bursudur.

• Kardeş Bursu

Üniversitemizi kazanan kardeşlere uygulanan burstur. Kardeşlerden birinin tam burslu veya kısmi burslu olması halinde diğer kardeşe %5 oranında, kardeşlerden ikisinin de burslu olmaması durumunda ayrı ayrı %10 oranında öğrenim ücretinden muafiyet sağlanır.

• Üstün Başarı Bursu

Yıllık not ortalaması 4,00 üzerinden 3,50 veya daha yüksek olan, borçlu geçtiği dersi bulunmayan, okuldan uzaklaştırma cezası almamış olan ve kendi sınıfında derece yapan öğrencilere verilen burstur.

• Sporcu Bursu

Takım sporlarında ya da ferdî sporlarda Üniversiteyi temsil eden öğrencilere verilen burstur.

• Şehit – Gazi Bursu

Üniversite programlarına ücretli veya kısmi burslu kontenjandan yerleşen terör nedeniyle şehit veya gazi olmuş Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü mensubu ile devlet görevlilerinin çocuklarına, bu durumlarını belgelemeleri koşuluyla tüm programlarda tam burslu 2’şer kontenjan ayrılmıştır.

• Dil Okulu Bursu

ÖSYM başarı sıralaması ile yerleştiği puan türüne göre ilk 5.000 başarı sıralaması olan öğrenciler, yaz ayını kapsayacak şekilde en fazla iki ay olmak üzere 1.sınıf, 2. sınıf veya 3.sınıfı tamamlamalarını müteakip, öngörülen sürelerde talepte bulunmaları halinde Üniversitemizin anlaşma yaptığı ülke ve organizasyonlarda dil kursuna gönderilir.

• Yurt Dışı Yaz ve Kış Okulu Bursu

ÖSYM başarı sıralaması ile yerleştiği puan türüne göre başarı sıralaması 5.001-10.000 arasında olan öğrenciler, öngörülen sürelerde talepte bulunmaları halinde 1.sınıf, 2.sınıf veya 3.sınıfın yaz veya kış aylarında 2 hafta süre ile teknik içerikli yurt dışı okul bursu kapsamında Üniversitemizin anlaşma yaptığı üniversite ve kurumlara gönderilir.

• Yurt Dışı Yüksek Lisans Bursu

Bulunduğu bölümü ilk beş sırada bitiren öğrencilerin müracaat edebileceği burstur. Bu bursu alabilmek için disiplin cezası almamış olmak ve iyi derecede yabancı dil bilmek gerekir. Bursun hangi öğrencilere verileceği Rektörlük tarafından kurulacak bir komisyon tarafından yapılacak mülakat sonucunda belirlenir.

• Barınma Bursu

Üniversitemize yerleşen ve il merkezi dışında ikamet eden ilk 20.000 ÖSYM başarı sıralamasına sahip tam burslu öğrenciler, üniversitemizin uygun göreceği konukevinde ücretsiz kalma hakkını kazanırlar.

KAMPÜSTE HAYAT

Üniversite rektörlüğü şehir merkezinde adını aldığı Karatay Medresesi’nin karşısında bulunan tarihi bir köşkte görevini yapmaktadır. Rektörlük ve Ana Kampüse ilave olarak Konya Ticaret Odası Binası’nın (350 kişilik konferans salonu, diğer tüm imkanları) ve Ticaret Odası Konya Fuar Merkezi’nin tüm imkanları üniversite tarafından kullanılabilmektedir.

KTO Karatay Üniversitesi Kütüphanesi, Üniversitede verilen her türlü eğitim ve araştırma faaliyetlerini desteklemeyi, kullanıcının ihtiyaç duyduğu bilgiye kolay ve hızlı şekilde ulaşmasını sağlayarak materyallerin en etkin şekilde kullanılmasına yardımcı olmayı, bireyin yaşam boyu öğrenme sürecine katkı sağlayabilmek için çağdaş bilgi hizmetleri sunmayı amaçlamaktadır.

Ayrıca üniversite öğrenci topluluğu kurulmasına teşvik etmektedir. Kurulan öğrenci kulüplerine rektörlük tarafından akademik personel arasından danışman verilmektedir. Öğrenci topluluklarına örnek olarak; Genç Hukukçular Topluluğu, Gezi Topluluğu, Tiyatro Topluluğu Müzik Topluluğu verilebilir. Bu topluluklar aracılığıyla seminer, toplantı, turnuva, yarışma, sempozyum vb. düzenlenmektedir.

Kariyer Planlama Merkezi, öğrencilerin eğitim ve mezuniyet sürecinde ihtiyaç duyacakları profesyonel desteği sağlamak amacıyla faaliyete geçirilmiştir. Ayrıca, öğrenciler staj imkanları, tam veya yarı zamanlı iş imkânları sağlayan firmalar hakkındaki bilgilere kolaylıkla erişebilecektir.

Üniversite, Konya Adalet Sarayı’na, Mevlana Müzesi‘ne ve Kültür Merkezlerine oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Konya’nın muhtelif semtlerinden gelerek kampüs önünden geçen 7 faklı dolmuş ve belediye otobüsü ise öğrencilere sorunsuz bir ulaşım sağlamaktadır. Üniversiteye yürüme mesafesinde olan Adalet Parkı, öğrencilerin sosyal ve kültürel etkinliklerini yapabilmelerine olanak sağlamaktadır.

ULUSLARARASI EĞİTİM OLANAKLARI

KTO Karatay Üniversitesi 2010-2011 yılından itibaren Lifelong Learning (hayat boyu öğrenme) / Erasmus Programı kapsamında AB üyesi ülkelerle ortak projeler geliştirmek ve öğrenci öğretim elemanı ile personel değişimi konularında AB komisyonuna başvuruda bulunmuş ve Erasmus Üniversite Beyannamesi almaya hak kazanmıştır. Program kapsamında öğrenciler AB üyesi ülkelerin anlaşmalı üniversitelerinde 3- 12 aylık dönemlerle eğitim alma fırsatına sahip olacaktır. Öğrencilerin dönem kaybına uğramaması için yurtdışında alınan derslere üniversite tarafından tam tanınma sağlanmaktadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir