Nuh Naci Yazgan Üniversitesi

nuhnaciyazganuniversitesiic

Kurucu Vakıf Kayseri Yükseköğrenim Ve Yardım Vakfı
Toplam Akademisyen Sayısı
Toplam Öğrenci Sayısı
Bulunduğu Şehir Kayseri

FAKÜLTELER VE ÜCRETLER  2017-2018

Fen-Edebiyat Fakültesi 22.000,00 TL
Güzel Sanatlar Tasarım Fakültesi 22.000,00 TL
Sağlık Bilimleri Fakültesi 21.000,00 TL
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 20.000,00 TL
Mühendislik Fakültesi 21.000,00 TL

 

YURTLAR VE BARINMA OLANAKLARI

Üniversitede sağlıklı, güvenli, konforlu ve temiz bir ortamda barınma, beslenme, etkin ders çalışma imkânına sahip yurtlar bulunmaktadır.

Üniversite kampüs alanında 150 kişilik kız ve erkek öğrenci yurdu mevcuttur. Yurt odaları, bir ve iki öğrenci kalacak şekilde tasarlanmıştır. Engelli öğrenciler için özel odalar hazırlanmıştır. Öğrencilerin aileleri ve arkadaşları, belirli kurallar çerçevesinde yurtlarda ve misafirhanede ağırlanabilmektedir. Yurt odalarında; sınırsız, ücretsiz internet erişimi, telefon duşa kabinli banyo, 24 saat sıcak su, buzdolabı, mutfak, temizlik, bakım ve onarım hizmetleri, 24 saat güvenlik hizmeti, sağlık hizmeti, ortak kullanım alanında; oturma grupları, büyük ekran televizyonlar, çamaşır yıkama, kurutma ve ütüleme makinaları, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği mevcuttur. Türkiye genelinde ilk 10.000’ e giren öğrencilere ücretsiz yurt imkânı sağlanmaktadır.

İki Kişilik Oda    4.250 TL (KDV Dahil)    

Tek Kişilik Oda    6.750 TL (KDV Dahil)

BURSLAR

ÖSYM Burslarının yanı sıra üniversitenin vakıf olarak belirlediği burslar da bulunmaktadır. Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs sadece öğrenim ücretini kapsamaktadır. Barınma, beslenme, ulaşım, kitap gibi gereksinimleri öğrencinin kendisi karşılayacaktır. Verilen bütün burslar karşılıksız olup normal öğretim süresini kapsar. Tüm burslar karşılıksız olup öğrenim hayatı boyunca devam eder.

Özel burs: öğrencinin sıralamasına göre belirlenen burstur. Buna göre üniversiteye kayıt yaptırdığı puan türüne göre ilk 1-6000 arasındaki öğrencilere sıralamalarına göre 1.000-6.000 TL her yıl 8 ay süreyle burs verilmektedir. Bu bursun devamı için öğrencinin yılsonu not ortalamasının 4.00 üzerinden en az 3.00 olması, başarısız dersinin bulunmaması ve disiplin cezası almamış olması gerekir.

Ayrıca akademik başarı bursu adı altında not ortalaması 4.00 üzerinden 3.50 olan öğrencilere burs verilmektedir. Bu bursun miktar ve koşulları her akademik yıl için üniversite mütevelli heyeti belirlemektedir.

Ayrıca sanat, kültür ve spor alanında ve Milli sporcu olanlara değişen şartlarda ve miktarlarda destek bursları verilir. Öğrenci belirtilen bursların yalnızca birinden faydalanabilir.

KAMPÜSTE HAYAT

Üniversitenin kampüsü, şehrin gürültüsünden uzak, öğrencilerin günlük hayatla ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği iyi planlanmış bir kampüstür.
Üniversite bünyesinde öğrenci kulüpleri faaliyetlerini kendilerine tahsis edilecek modern kulüp odalarında rahatlıkla yürütebileceklerdir. Kulüplerin ilgili faaliyetleri organize etmeleri desteklenmektedir. Kulüplerin kendi aralarında veya üniversiteler arasında düzenlenecek olan kültürel ve sanatsal etkinliklere, toplantılara, turnuva ve yarışmalara katılmalarını sağlamak amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılmaktadır.Üniversite de kütüphane binası bulunmaktadır. Öğrencilerin sessiz bir ortamda çalışmalarını sağlamak için tek kişilik çalışma kabinleri, öğrenci gruplarının sesli çalışma yapabilmeleri için özel çalışma odaları, internet salonu, günlük gazete ve dergi okuma alanı, konferans salonu ve teras katında kafeteryası mevcuttur.

Üniversite kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, plates ve aerobik için stüdyolar, squash salonları, buhar odası, sauna, koşu alanları ve revirden oluşan kapalı bölümü ile tenis kortları, halı saha, basketbol ve voleybol sahalarından oluşan açık alanıyla keyifli anlar yaşayabilecekleri her türlü sportif aktiviteye hizmet vermektedir.

ULUSLARARASI EĞİTİM OLANAKLARI

Uluslararası öğrenci değişim programları mevcuttur. Özellikle Avrupa Birliği ülkelerindeki ve Amerika’daki üniversitelerde kısa veya uzun dönemli öğrenci değişim programlarının uygulanması ve yurt dışında staj ve yabancı dil öğrenme imkânlarıyla öğrencilerin evrensel geniş bir bakış açısına sahip olmaları hedeflenmektedir. Erasmus değişim programı ile öğrencilere yurtdışında bir dönem okuma imkânı tanınacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*