Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi

Program, Devlet Tiyatrolarının, özel tiyatroların, Ankara Devlet Opera ve Bale Sahnelerinin, bütün opera ve balelerin genel müdürlüklerinin, gösteri merkezlerinin, sanat kuruluşlarının vb. alanların ışık ve ses ile ilgili konularda gereksinim duydukları gerekli teknik ve bilgisayar donanımlarına sahip eğitim görmüş ara teknik eleman yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bu programı tercih eden öğrenciler 1. sınıfta temel ses ve ışık derslerini alırken, 2. sınıfta ses veya ışık ağırlıklı dersleri almaları kendi tercihlerine bırakılmaktadır. Ses/Işık alanının tercih eden 2. sınıf öğrencileri Program Akademik Kurulu tarafından önerilen ses/ışık alanındaki seçmeli dersleri öncelikli olarak alırlar.İsteyen öğrenciler de kredi sınırını aşmamak şartı ile 2. sınıfta tüm ses ve ışık derslerinden seçim yaparak eğitim alabilmektedirler.

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi” hakkında bir yorum var.

  • 17 Ocak 2016 на 20:03
    Permalink

    Elelktrik-Elektronik okuyorum.Okulumda Konferans solununda 2 dönem Boyunca Çeşitli programlarda ışık ve ses kontolü yaptım.Amatör Olsada tecrübem var.Anlattıklarınız tercih konusunda önemli.Teşekkürler.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*