Sanko Üniversitesi

sankouniversitesiic

Kurucu Vakıf Sani Konukoğlu Vakfı
Toplam Akademisyen Sayısı 36
Toplam Öğrenci Sayısı 230
Bulunduğu Şehir Gaziantep

FAKÜLTELER VE ÜCRETLER  2017-2018

Tıp  Fakültesi 46.200,00 TL
Sağlık Bilimleri  Fakültesi 16.500,00 TL – 20.900,00 TL

 

YURTLAR VE BARINMA OLANAKLARI

Öğrencilerin barınma ihtiyaçları için hazırlanan modern öğrenci evlerinde yeterli kapasiteleri mevcuttur. SANKO Üniversitesi öğrenci evleri tek kişilik, 3 kişilik ve 4 kişilik 1+1 modern daire uygulamalarına göre değişmekle birlikte, benzer öğrenci evlerine göre hizmet ve ücret bakımından avantajlıdır.

Öğrenci evleri konum olarak Gaziantep kent merkezinde bulunan SANKO Üniversitesi merkez yerleşkesine yakındır. Ayrıca ilk 1000’den gelen tıp fakültesi  öğrencilerine üniversite yurtlarında üç kişilik odalardan ücretsiz yararlanma imkânı sağlamaktadır.

BURSLAR

1. Şehit ve Gazi çocuklarına ilk 3 tercihinde SANKO Üniversitesi’ni seçmiş olmaları halinde eğitim öğretim ücretinden
% 50 (yüzde elli) indirim yapılacaktır.

2. Üniversite tercihinde SANKO Üniversitesini birinci sıradan tercih eden öğrenciler sadece ilk yıl için % 10 (yüzde on) eğitim ücreti indiriminden faydalanabilir.

3. SANKO Üniversitesi bünyesinde öğrenim gören kardeş öğrencilerden, sadece biri % 5 (yüzde beş) kardeş indiriminden faydalanabilir.

Harçlık (Yılda 8 ay)

     a)       İlk 100’den gelen öğrencilere 2000 TL/Ay,

     b)       İlk 101-500 aralığından gelen öğrencilere 1750 TL/Ay,

     c)       İlk 501-1000 aralığından gelen öğrencilere 1500 TL/Ay,

     d)       İlk 1001-2000 aralığından gelen öğrencilere 750 TL/Ay,

     e)       İlk 2001-3000 aralığından gelen öğrencilere 375 TL/Ay,

     f)        İlk 3001-5000 aralığından gelen öğrencilere 250 TL/Ay,

 

KAMPÜSTE HAYAT

Kütüphanesinde ise 1600 adet basılı kitap ve bilimsel dergilere web tabanlı üyelikleri ile geniş bir bilgilenme imkanı sunmaktadır. Kütüphanesinde basılı kaynakların yanında elektronik yayınlara ve veri tabanlarına önem vermektedir. SANKO  ÜNİVERSİTESİ TÜBİTAK/ULAKBİM tarafından erişime açılan EKUAL kapsamındaki tüm veri tabanlarına üyedir.Tıp alanında eğitim vermek üzere Gaziantep’te kurulan SANKO Üniversitesi; Üniversite Ana Binası, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi, öğrenci evleri ve Özel SANKO Okulları sosyal tesislerinden oluşmaktadır.

Gaziantep’in en merkezi noktalarından birinde yer alan SANKO Üniversitesi merkez yerleşkesi, üniversite ana binası ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nden oluşmaktadır.

Ana binası gerek fiziksel şartları, gerekse teknolojisiyle hem akademik ve idari kadro hem de öğrencilerin akademik ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlanmıştır.

Ana binanın hemen yanında yer alan, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Türkiye’nin donanım açısından da en iyi özel hastanelerinden biridir.

SANKO Üniversitesi akademik, idari kadrosu ve öğrencileri sosyal ve kültürel faaliyetleri için SANKO Üniversitesi Kültür Evi ile sportif ve kültürel aktiviteleri için Özel SANKO Okulları bünyesinde yer alan Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi’nden yararlanabileceklerdir.

ULUSLARARASI EĞİTİM OLANAKLARI

Eğitim, araştırma ve uygulamada küresel ve ulusal düzeyde kalite, verimlilik ve akreditasyon şartlarını yerine getiren, üst düzeyde rekabetçi, öğrencilerine istihdam piyasasının gerektirdiği bilgi, formasyon, davranış ve teknoloji kullanım becerisini sağlayan bir üniversitedir.

Ülke, bölge ve komşu ülkelerin sağlık sorunları ile ilgili araştırmalar yapmak, teşhis ve tedavi için yeterli insan gücü, bilgi, know-how, teknoloji ve organizasyonları geliştirmek amacıyla en üst düzeyde teşhis ve tedavi kurumları kurmayı hedeflemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir