Toros Üniversitesi

torosuniversitesiic

Kurucu Vakıf Mersin Eğitim Vakfı
Toplam Akademisyen Sayısı 70
Toplam Öğrenci Sayısı 644
Bulunduğu Şehir Mersin

FAKÜLTELER VE ÜCRETLER  2017-2018

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi 22.420,00 – 24.840,00 TL
Güzel Sanatlar Fakültesi 24.840,00 TL
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu 22.420,00 TL
Mühendislik Fakültesi 24.840,00 TL

 

YURTLAR VE BARINMA OLANAKLARI

Toros Üniversitesi’nin 80 kapasiteli kız ve erkek öğrenciler için yurtları bulunmaktadır.

Toros Üniversitesi bir kent üniversitesidir ve kampüsleri şehir merkezinde yer almasından dolayı ulaşım sorunu bulunmamaktadır.

Ayrıca öğrencilerimiz Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun 3500 kapasiteli kız ve 1500 kapasiteli erkek öğrenci yurtlarından yararlanabilirler.

Kampüs konumu öğrencilere şehrin sosyal imkanlarından kolaylıkla yararlara bilme şansı sunar. Bunun yanı sıra kentte birçok

uygun maliyetli, kaliteli ve ulaşım kolaylığı olan yurt imkanları bulunmaktadır.

Senelik Ücret: 4600 TL (Sadece Konaklama – KDV Dahil)

BURSLAR

Toros Üniversitesi’nde öğrencilere çeşitli burslar verilir. Bunlar arasında en önemlisi LYS sınavı ile burslu programlara yerleşenlere verilen burstur. Toros Üniversitesi programları için iki türlü kontenjan bulunur: Burslu program kontenjanı ve burssuz program kontenjanı. Tam burslu programlara yerleştirilen öğrenciler öğrenim ücreti ödemezler. Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs sadece burslu öğrenci alınacağı belirtilen programlara yerleştirilen öğrencileri kapsar ve sadece öğrenim ücretini kapsar. Bunun dışında kalan, barınma, beslenme, ulaşım, kitap, yurt dışında eğitim giderleri gibi giderler burs kapsamı dışındadır. Bu burslar İngilizce hazırlık programında geçirilen bir yıllık süreyi de kapsar. Bu burslar karşılıksız olup normal eğitim-öğretim süresini kapsar; normal eğitim-öğretim süresini aşan süreyi kapsamaz.

MEV Özel Toros Anadolu Lisesi, Özel Toros Fen Lisesi ve Özel Tarsus Toros Anadolu Lisesi mezunu olanlara Toros Okulları Bursu adıyla Mütevelli Heyet tarafından belirlenen oranda öğrenim ücretinden indirim uygulanır. İndirim oranı 2014-2015 yılı girişliler için %50’dir. Toros Okulları Bursu sadece öğrenim ücreti indiriminden oluşur ve bunun dışında kalan, barınma, beslenme, ulaşım, kitap, yurt dışında eğitim giderleri gibi giderler burs kapsamı dışındadır. Bu burs İngilizce hazırlık programında geçirilen bir yıllık süreyi de kapsar. Bu burs karşılıksız olup normal eğitim-öğretim süresini kapsar; normal eğitim-öğretim süresini aşan süreyi kapsamaz.

Not: Burslar yaz okulunu kapsamaz, ve not ortalaması gözetmeksizin 5 yıllık eğitim öğretim süresini kapsar.

Not: * Birden fazla burs türüne hak kazanıldığında bir burs türü ve en büyük oranlı olanı uygulanacaktır.

KAMPÜSTE HAYAT

Toros Üniversitesi, mezunlarına ücretsiz yüksek lisans eğitimi, lisans veya lisansüstü eğitimi istedikleri zaman özel öğrenci olarak izleme ve Üniversite’nin sunacağı sertifika programlarına %50 indirimle katılma olanağı sunar.

Toros Üniversitesi 1 yıl içerisinde mezunlarına iş garantisi verir.1 yıl içerisinde iş bulamayan veya yıllık geliri 1 yıllık eğitim bedelinin altında kalan öğrenciye 1 yıllık eğitim bedelinin altında kalan farkı iade edilir.

Aranılan her şey birbirine yakındır ve kampüste öğrencinin gereksinimi olan yerlerin birçoğu bulunur. İki kampüsü vardır. İki kampüs birbirine birkaç dakikalık yürüme uzaklığındadırlar.

ULUSLARARASI EĞİTİM OLANAKLARI

Üniversiteler arasında ülkelerarası işbirliğini teşvik ederek; öğrencilerin ve eğitimcilerin Avrupa’da karşılıklı değişimini sağlayarak; programa katılan ülkelerdeki çalışmaların ve alınan derecelerin akademik olarak tanınması ve şeffaflığın gelişmesine katkıda bulunmak amacı taşıyan Erasmus Programı ile üniversite öğrencilerine farklı kültürleri ve ülkeleri tanıma imkânı sunar.

Yunanistan, Portekiz, Almanya gibi ülkelerdeki üniversiteler ile yapılan Erasmus Programı anlaşması ile bir yandan da bazı kurs ve program imkânları sunar. Program ve kurslardan bazıları;

  • Grundtvig Ziyaret ve Değişimler
  • Comenius ve Grundtvig Hizmet-içi Eğitim Faaliyeti
  • Comenius Asistanlığı
  • Leonardo da Vinci Hareketlilik Projeleri
  • Erasmus Yoğun Dil Kursları (EILC)
  • Comenius, Grundtvig ve Leonardo da Vinci Ortaklıkları
  • Comenius Regio Bölgesel Ortaklıkları
  • Grundtvig Çalışma Grupları
  • Leonardo da Vinci Çok Taraflı Yenilik Transferi Projeleri
  • Erasmus Yoğun Programlar (IP)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir