2017 KPSS Giriş Yerleri Belli Oldu.

2017 KPSS giriş yerleri  bugün saat 14.30’dan itibaren adayların erişimine açıldı. Adaylar, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin resmi sayfası üzerinden yapılan duyuruda sınava giriş saatiyle ilgili bir hatırlatma da yapıldı. Memur adaylar, ÖSYM AİS sistemi üzerinden KPSS sınav yerleri bilgisinin de yer aldığı sınav giriş belgesini edinebilecekler. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden KPSS sınav yerlerini öğrenip sınav giriş belgelerini edinebilecekler.

KPSS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

ÖSYM’nin KPSS sınav giriş yerlerine ilişkin duyurusunda;

Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu saat 10.00’da başlayacak olup sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır.  Saat 09.45’ten sonra adaylar, sınav binalarına alınmayacak. Eğitim Bilimleri Oturumu ise saat 14.30’da başlayacak olup sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Saat 14.15’ten sonra adaylar, sınav binalarına alınmayacaklardır.’ ifadelerini kullandı.

2017 KPSS NE ZAMAN YAPILACAK?

Yüz binlerce kişinin devlet memurluğu için bir yıl boyunca hazırlıklarını sürdürdüğü ve beklenti içerisine girdiği KPSS, tarihleri şöyle;
* Genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri sınavı 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek. Sonuçlar ise 16 Haziran Cuma günü açıklanacak.

* KPSS Alan Bilgisi sınavı 28 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak. Sonuçlar ise 16 Haziran Cuma günü açıklanacak.

* KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 16 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Sonuçlar, 04 Ağustos tarihinde açıklanacak.

Sınav zamanında sınava girecek olanların yanında bulunması gerekenler nelerdir?

Sınav giriş belgesi, T.C. Nüfus Cüzdanı, ehliyet belgesi, pasaport, içecek olarak sadece su (plastik ve içi görülebilen).

Sınava girecek olanlar kalem, silgi ve kalemtıraş getirmesine gerek yoktur, kurum karşılamaktadır.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş