Dijital Oyun Tasarımı

Bilgisayar oyunları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça yaygınlaştı. Cinsiyet ve yaş ayırt etmeksizin geniş kitleler tarafından tüketilen popüler bir mecraya ve bir iş sektörüne dönüştü.

Dijital Oyun Tasarımı Kaç Netle Kazanılır? TIKLA ÖĞREN

Ülkemizde ve özellikle İstanbul özelinde yeni gelişmeye başlayan bu sektörün nitelikli insan kaynağına ve küresel düzeyde başarılar elde edecek yaratıcı, yenilikçi projeler çıkaracak ekiplere ihtiyacı var.

Dijital Oyun Tasarımı, bu ihtiyaçtan yola çıkaraktasarım çatısı altında sanat, teknoloji, ekonomi gibi farklı disiplinleri buluşturan öncü bir lisans programı olarak kuruldu.

Dijital Oyun Tasarımı Lisans Programı, disiplinler arası bir yaklaşımla  sanat ve tasarım alanlarını bir arayı getirmekle kalmayıp, Mühendislik ve Eğitim Fakültesi olmak üzere disiplinler arası bir çalışma ortamı sunuyor.

DİJİTAL OYUN TASARIMI DERSLERİ

İlk yıl tüm öğrencilerle alt yapı derslerinde buluşacaksınız. İkinci yıldan itibaren ise  yeteneğiniz doğrultusunda tasarım çatısı altında yazılım ve sanat dikeylerinden birini seçerek uzmanlaşma yolunda ilk adımlarını atacaksınız.

Tasarım ve sanat dallarını seçen arkadaşlarınızda, proje derslerinde yollarınız tekrar kesişecek ve oyun takımları kurarak, öğretim görevlilerinin danışmanlığında birlikte üreteceksiniz.

DİJİTAL OYUN TASARIMI KAÇ YILLIK EĞİTİM VERİR?

Dijital oyun tasarımı bölümü 4 yıllık lisans eğitimi verir.

DİJİTAL OYUN TASARIMI BÖLÜMÜ İŞ İMKANLARI

Bölümün durmadan genişleyen yurtdışı bağlantıları ve yerli-yabancı geniş sektörel iletişim ağımından faydalanabileceğin gibi; kendi takımlarını kurup proje geliştirerek, yine destekçisi olduğumuz bir StartersHub girişimi olan Gamebootcamp İstanbul gibi hızlandırma programlarına başvurarak yatırımcılarla buluşma şansı da elde edeceksin.

Biliyoruz, ailenizin en çok merak ettiği soru ise dijital oyun tasarımı maaşları nedir? J Sektörün oldukça geniş iş skalasına sahip bu sektörde maaşlar da seçtiğin alana göre değişiklik gösterir.

DİJİTAL OYUN TASARIMI MEZUNLARI NE İŞ YAPAR?

Dijital Oyun Tasarımı bölümünden mezun olunca, bu alanda oyun yazılımcısı, sanat yönetmeni, grafik tasarımcı, ses ve görüntü uzmanı, içerik planlayıcı ve senarist olarak çalışabilirsin.

Mezun olunca digital oyun yazılımcısı ünvanı alırsın.

Hayalin oyun tasarlamaksa, oyun üretiminin tüm aşamalarını hem teorik hem de pratik olarak sunan bu program ile global bir sektörde hedeflerini gerçekleştirme imkanı bulacaksın.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş