İbn-i Haldun Üniversitesi Açılıyor! Tüm Öğrencilerine Tam Burs Veriyor!

2 Nisan 2015 tarihinde çıkarılan kanunla kurulmasına karar verilen İbn-i Haldun Üniversitesi 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü yapılacak törenle açılıyor.

TÜRGEV (Türkiye Gençlik ve Hizmet Vakfı) tarafından kurulan üniversite tüm öğrencilerini tam burslu olarak alacak. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında ilk öğrencilerini alacak olan üniversitenin Sosyal Bilimler alanında dünya çapında bir “Araştırma Üniversitesi” olması planlanıyor.

Tüm Özel Üniversitelerin Burs ve Ücret Bilgilerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Öğrencilerin tamamını tam burslu olarak alacak üniversitede, yurt ve yemek imkanları da öğrencilere ücretsiz sağlanacak. Üniversitenin öğretim dili Türkçe, Arapça ve İngilizce olacak. Üniversitenin İstanbul Başakşehir’de Kuzey ve Güney olmak üzere iki kampusu bulunacak.

Üniversitenin eğitim vereceği bölümler ise şöyle;

Hukuk Fakültesi

İslami İlimler Fakültesi

Eğitim Fakültesi

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

İletişim Fakültesi

Üniversite yabancı öğrenci alımında da öne çıkmayı planlıyor. Öğrencilerinin % 35’ni yabancı öğrencilerin oluşturması planlanıyor. Ayrıca Londra, Newyork  ve Malezya’da açılacak merkezlerde öğrencilerine yabancı dil eğitimi sunulacak.

İbn-i Haldun Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Recep Şentürk Üniversitenin misyon ve hedeflerini şöyle açıklıyor;

“Uluslararası tecrübeye ve birikime sahip seçkin akademik kadrosu, Washington’dan Viyana’ya, New York’tan Londra’ya ve Katar’dan Kuala Lumpur’a uzanan paydaşları, üçte biri dünyanın farklı ülkelerinden gelen zengin öğrenci yelpazesi, başta Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere çok-dilli eğitimi, tüm öğrencilerine sunduğu tam burs ve yurt imkanları, zengin kütüphanesi, sosyal imkanları ve güler yüzlü idari kadrosuyla ve hepsinden önemlisi, eğitimde sayı çokluğuna değil üstün kaliteye değer veren açık vizyonuyla İbn Haldun Üniversitesi öğrencilerimizi—kendileri, ülkemiz ve medeniyetimiz adına—küresel rekabete ve başarıya hazırlayacaktır.

İbn Haldun “coğrafya kaderdir” der. Bu kader, çağ açıp çağkapattığımız coğrafyamızda, gençlerimize Açık Medeniyete de öncülük yapma sorumluluğu yüklemektedir. Gayemiz yeni neslimizi bu göreve hazırlamaktır”

Üniversitenin İnternet sayfasına buradan ulaşabilirsiniz

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş