YGS’ye Sayılı Günler Kala Mutlaka Yapın!!!

Çıkmış YGS Soruları Mutlaka Çözülmeli!
12 Mart Pazar günü tek oturumla gerçekleşecek olan sınav için zaman daraldı. Son haftalar deneme çözülmesini öneren Açı eğitim Kurumları Rehber Öğretmeni Nurcan Eğribaş, özellikle son 10 yılın çıkmış sorularına göz atılması gerektiğini belirtti.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın da soru hazırlama sürecine dahil edilmesinin MEB öğretmenlerinin hazırladığı soruları daha değerli hale getirdiğini de vurguladı. Bu soruların da mutlaka çözülmesi gerektiğini belirtti.

 [carousel_slide id=’6855′]

Denemeleri  sınavdaymış gibi çözülmesinin sınav stresini azaltacağını söyleyen Eğribaş, her gün genel tekrar yapılması gerektiğinin altını çizdi. Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilimleri testlerinin yer alacağı sınava 2 milyondan fazla aday katılacak.

Son günlerin iyi değerlendirilmesi için önemli tavsiyelerde bulunan Açı Eğitim Kurumları Rehber Öğretmeni Nurcan Eğribaş, eski konuların hatırlanması için genel tekrar yapılması gerektiğinin altını çizdi.
Eğribaş, sözlerine şöyle devam etti: ‘Öğrenciler öncelikle sınav psikolojisini akıllarına yerleştirmeli. Sınava son iki hafta kala her sabah saat 10’da deneme testleri çözerek güne başlamalı. Her gün farklı zorlukta sınavdaymış gibi test çözmeleri, gerçek sınavı gözlerinde büyütmelerini engeller.
Ayrıca kendilerine bir deneme takip çizelgesi oluşturulmalı; 4 branştan netlerini, ortalama çözme surelerini ve toplam netlerini gösteren bir tablo yapmalılar.
Böylece ortalama olarak sınavda hangi teste ne kadar süre ayırabileceklerini göreceklerdir. Son zamanlarda ‘seneye bıraktım artık’ gibi cümleler kuran öğrencilerin sayısı artacaktır. Bu moral bozucu kelimelere kulak asmayın ve çalışma hevesinizi kırmayın.”
Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş