Gelişim Üniversitesi

istanbulgelisimuniversitesiic

Kurucu Vakıf Gelişim Eğitim Ve Kültür Vakfı
Toplam Akademisyen Sayısı 245
Toplam Öğrenci Sayısı 4199
Bulunduğu Şehir İstanbul

FAKÜLTELER VE ÜCRETLER – 2017

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi 38.000,00 TL
İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi 37.720,00 TL
Güzel Sanatlar Fakültesi 36.000,00 TL
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 28.000,00 TL
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 36.000,00 TL
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu 36.000,00 TL

YURTLAR VE BARINMA OLANAKLARI

Gelişim Üniversitesi öğrencilerinin barınma ihtiyaçlarını anlaşmalı olduğumuz Republika Akademik Aparts ile karşılamaktadır. Üniversite ve yurt arasında ücretsiz servis imkanı bulunmaktadır. 

BURSLAR

Üniversitede ÖSYM’nin sağladığı bursların yanında başarı, tercih, LYS sıralaması gibi durumlar göz önünde bulundurularak burslar verilmektedir.

ÖSYM Bursları: Burslu programlara yerleştirilen öğrenciler için sağlanan burs, sadece eğitim ücretini kapsamaktadır. Bunun dışında kalan barınma, yemek, ulaşım, kitap vb. konular burs kapsamı dışındadır. Burslar karşılıksız olup, normal eğitim-öğretim süresince kesilmez. Normal eğitim süresini aşanlar ile disiplin cezası alanlar için, Gelişim Üniversitesi Yönetim Kurulu Kararı ile bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir.

% 30 Tercih Bursu: ÖSYM tarafından burslu programların hiç birine yerleştirilemeyen, ücretli programları ilk 5 tercihinin birinde bulunduran öğrenciler %30 tercih bursu kazanırlar. Burslar karşılıksız olup, normal eğitim-öğretim süresince kesilmez. Normal eğitim süresini aşanlar ile disiplin cezası alanlar için, Gelişim Üniversitesi Yönetim Kurulu Kararı ile bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir.

Başarı Bursu: İstanbul Gelişim Üniversitesi, eğitim-öğretim süresince başarılı olan öğrenciler Başarı Bursu ile ödüllendirmektedir. Ayrıca maddi durumu yetersiz olan başarılı öğrencilere Mütevelli Heyeti tarafından belirlenen oranda burs imkânı sağlanmaktadır.

KAMPÜSTE HAYAT

Mütevelli Heyeti Bursu: YGS-LYS’ deki sıralamada üniversitenin burslu programlarını kazanarak kayıt yaptıran ve kayıt yaptırdığı yerleştirme puan türünde ilk 1000’ e giren öğrencilere başarı sıralamasına göre dokuz ay boyunca 1000-2.500 TL arasında burs verilmektedir.

 Gelişim Üniversitesi Kütüphaneleri eğitim-öğretim ve bilimsel araştırma faaliyetlerini desteklemek, öğrencilerin, akademik ve idari personelin her türlü bilgi ve belge gereksinimini karşılamak amacıyla kurulmuştur. Kullanıcılar üye olarak Kütüphane hizmetlerinden yararlanabilmektedir.

Kampüs hayatında önemli bir yeri olan yaklaşık 20 öğrenci kulübü bulunmaktadır. Öğrenci kulüpleri kampüs hayatı içerisinde seminer, sempozyum, konser, yarışma vb. aktivitelerin düzenlenmesinde yer alırlar. Öğrenciler aktif olarak bu kulüplere katılabilir. Bu kulüplerden bazıları şunlardır; Avrupa Birliği Proje Kulübü, Fotoğrafçılık Kulübü, Halk Oyunları Kulübü, Politika Kulübü…

Kampüs içerisinde tam donanımlı bilgisayar laboratuvarları, zengin bir kütüphane, kafeterya, sağlık merkezi, wireless internet bağlantısı, kapalı spor sahası, fitness salonu ve halı saha bulunmaktadır

Üniversitenin bulunduğu konum itibariyle iş merkezlerine olan yakınlığı ve binlerce çözüm ortağının bulunması öğrencilere farklı alanlarda staj ve iş imkânı yaratmaktadır. Öğrencilerin staj yaptıkları yerlerden bazıları; Sabancı Center, Türk Telekom, Müsiad, İski, Havaş, Ulusoy, Trt, Kanal D, Kanal 9, Lig Tv Yapıkredi, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Eczacıbaşı…

ULUSLARARASI EĞİTİM OLANAKLARI

Erasmus programı ile uluslararası eğitim olanağı sağlanmaktadır. Erasmus programı, yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programıdır.

Gelişim Üniversitesi Avrupa da eğitim görmek için 5 Ülke ve 19 Üniversite ile Erasmus anlaşması imzalamıştır. Gelişim Üniversitesinde Erasmus programıyla 2011/2012 eğitim öğretim yılında 20 öğrenci yurt dışına gönderilmiştir. Erasmusla yurt dışına gidecek öğrencilere ücretsiz İngilizce eğitim verilmektedir.

Yurtdışında Lisans Tamamlama Programı ile anlaşmalı okullarda eğitimin 2. yılına devam etme ve anlaşmalı okullardan diploma alma imkânı sağlanmaktadır.