Yeni Yüzyıl Üniversitesi

yeniyuzyiluniversitesiic

Kurucu Vakıf Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı
Toplam Akademisyen Sayısı 215
Toplam Öğrenci Sayısı 2.571
Bulunduğu Şehir İstanbul

FAKÜLTELER VE ÜCRETLER  2017-2018

Fen-Edebiyat Fakültesi 25.920,00 TL
Güzel Sanatlar Fakültesi
Hukuk Fakültesi 31.032,00 TL
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 27.000,00 TL
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi 25.920,00 TL -27.000,00 TL
İletişim Fakültesi 27.000,00 TL
Eczacılık  Fakültesi 34.992,00 TL
Diş Hekimliği  Fakültesi 43.156,00 TL
Tıp  Fakültesi 43.156,00 TL
Sağlık Bilimleri  Fakültesi 27.000,00 TL

 

YURTLAR VE BARINMA OLANAKLARI

Üniversiteye ait yurt bulunmamaktadır fakat üniversitenin anlaşmalı olduğu özel yurtlar mevcuttur. Bu yurtlar metrobüsle 2 duraklık mesafededir. Ortalama 10 dakikalık bir sürede üniversiteye ulaşmak mümkündür. Öğrenciler barınma ihtiyaçlarını bu anlaşmalı yurtlarla veya kendi ürettikleri alternatiflerle karşılarlar.

BURSLAR

ÖSYM Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda  % 100-75-50-25 burslu olarak belirtilen programlarından birini tercih ederek ÖSYM tarafından bu programlara yerleştirilen ve kayıt yaptıran öğrenciler yerleştikleri programın burs oranı kadar ücretten muaf olurlar. Zorunlu yabancı dil hazırlık öğretiminde başarısız olanların bursu kesilir. Zorunlu yabancı dil hazırlık öğretimini ikinci kez alarak başarılı olanların burs hakları devam eder. Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs sadece eğitim öğretim ücretini kapsar. Karşılıksız olan bu burs disiplin cezası alınmaması koşulu ile ilgili programın normal eğitim süresince devam eder.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi programlarına kesin kayıt yaptıran kardeşlerin her birine kesin kayıt sırasında eğitim öğretim ücretinden %10’ar indirim yapılır.

Ücretli ve kısmi burslu/indirimli öğrencilere üniversite hazırlık sınıfı hariç her akademik yıl sonunda yapılacak değerlendirmeye göre, Genel Ağırlıklı Not Ortalaması (GANO) 4,00 üzerinden 3,50 üstüne çıkan her öğrenciye bir sonraki yılın eğitim öğretim ücretinden Mütevelli Heyet tarafından belirlenen oranlarda indirim yapılır.

Bursların/indirimlerin yalnız biri ve yüksek oranda olanı uygulanır.

KAMPÜSTE HAYAT

Üniversite öğrencilerine akademik, kültürel ve sosyal gelişim imkânları sunar. Kütüphaneleri, sosyal kulüp ve spor etkinlikleri ile bu gelişimleri destekler.

Üniversite kütüphanesi; 100m2 kapalı alana, 100 kişilik oturma kapasitesine, 10.000 cilt raf kapasitesine, 15 kablolu ve sınırsız kablosuz internet erişimine ve 15 bilgisayardan oluşan bilgi erişim birimine sahiptir. 384 kitap, 5 basılı dergi ve 126 rezerve kitap, 3100 basılı kitaba sahiptir.

Öğrencilerin çabasıyla oluşmuş, onların kimliklerini ifade eden, öğrencilerin fikirleriyle şekillenmiş ve onların faaliyetleriyle büyüyen, sosyal kültürel gelişim sağlayan öğrenci kurumları olan 27 kulüp vardır. Bunlardan bazıları şöyledir; Sivil Havacılık Kulübü, Siyaset Ve Sanat Kulübü, Tiyatro Kulübü, Ultimate Frizbi Kulübü, Entelektüeller Kulübü, Fenerbahçeliler Kulübü…

ULUSLARARASI EĞİTİM OLANAKLARI

Üniversiteler arasında ülkelerarası işbirliğini teşvik ederek; öğrencilerin ve eğitimcilerin Avrupa’da karşılıklı değişimini sağlayarak; programa katılan ülkelerdeki çalışmaların ve alınan derecelerin akademik olarak tanınması ve şeffaflığın gelişmesine katkıda bulunmak amacı taşıyan Erasmus Programı ile üniversite öğrencilerine farklı kültürleri ve ülkeleri tanıma imkanı sunar. Bu Programı çerçevesinde öğrenciler Avrupa’nın pekçok ülkesinde bir ya da iki dönemi eğitim görme olanağına sahiptirler.