2016-ÖSYS Kılavuzu Güncellendi.

2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu 28 Temmuz 2016 tarihinde güncellenerek yayımlandı. Kılavuz basımı, dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

Güncel Kılavuza ulaşmak ve indirmek için TIKLAYINIZ 28 Temmuz 2016
Güncel TABLO-3’e ulaşmak ve indirmek için TIKLAYINIZ 28 Temmuz 2016
Güncel TABLO-4’e ulaşmak ve indirmek için TIKLAYINIZ 28 Temmuz 2016

Adaylar tercihlerini, 29 Temmuz – 3 Ağustos 2016 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır.  ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır.  Adayların tercihlerinin ÖSYM’ye ulaştığından emin olmaları için ekranda “2016-ÖSYS Tercihleriniz ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ifadesini görmeleri gerekmektedir.

Adaylar, tercih bildirim işlemini tamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir. “Tercih Süresi” tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik/düzeltme yapılamaz. 

Tercih işlemleri, 3 Ağustos 2016 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Tercih süresi uzatılmayacaktır. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları bölümü ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler yapılmalıdır.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş