Bu Üniversite Öğrencilerine Gemide Eğitim Veriyor; Piri Reis Üniversitesi!

YGS LYS den sonra tercih yapacak öğrencilerimize yeni ve farklı bir alan olarak denizcilik alanını öneriyoruz. Ülkemizin denizcilik alanında yetişmiş insan gücüne olan ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Bu alanda kaliteli uygulamaya dönük eğitim almak isteyen öğrencilerimizin bu yazıyı mutlaka incelemeleri gerekir.

üniversitenin diğer fakülte ve bölümleri şunlar;

Denizcilik Fakültesi

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği
Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümü
Ekonomi ve Finans Bölümü
Denizcilik İşlet. Yönetimi Bölümü
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü
Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

Mühendislik Fakültesi

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği
Makine Mühendisliği Bölümü
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği

Piri Reis Üniversitesi, Türk Denizcilik Eğitim Vakfı ve Denizcilik Odasına bağlı 7500 şirketin finansal ve manevi desteği ile kurulmuştur. Üniversite dünyada bu alandaki üniversitelerde bir ilk olma özelliği taşıyor. Denizcilik üzerine verdiği eğitimlerin daha kaliteli olması için okul adına bir gemi satın alınmış.

“Öğrencilerin uygulamalı eğitim sorununa çözüm olarak gerçekleştirilen okul gemisi projesi ile denizcilik öğrencilerinin zorunlu staj için şirket bulma sıkıntısını çözüyor. Eğitimlere Piri Reis Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra belirli kontenjan dahilinde ülkemizdeki diğer eğitim kurumlarından öğrencilerin katılımı da sağlanıyor.

2008 yılında Tuzla’da TÜDEV (Türk Deniz Eğitim Vakfı) tesislerinde eğitim hayatına başlayan Piri Reis Üniversitesi, benimsemiş olduğu vizyonu kapsamında ilk aşamada 2013-2014 akademik yılında Tuzla sahilindeki modern yerleşkesine taşınarak öğrencilerine deniz kenarında eğitim imkânı sunmuştur. Ardından, simdi kıyılarla sınırlanamayacak engin denizlere ve okyanuslara açılma içgüdüsü ile okul gemisine yatırımı gerçekleştirmiştir.

Denizcilik eğitimi denizi tanımadan, onu yaşamadan sağlanamaz. Bu bilinçle bugüne kadar ticaret gemileri ve diğer ülkelerle yürütülmekte olan AB Projeleri kapsamında çeşitli deniz eğitimlerine gönderilen Piri Reis Üniversitesi öğrencileri geçen seneden itibaren artık kendi adını taşıyan okul gemisi ile bu eğitimleri daha etkin olarak alıyorlar. Aynı zamanda Türkiye’nin ve Dünyanın çeşitli ülkelerindeki limanlar ziyaret edilerek kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunma imkânları olacaktır.

127.59 m boy, 10.870 ton deplasman ve 18.5 knot hız ve maksimum 564 yolcu kapasitesine sahip PİRİ REİS GEMİSİ’nin genel bakım ve onarımı Çelik Tekne tersanesinde tamamlanmıştır. Aynı zamanda üst düzeyde eğitim imkanlarını vermek üzere ek donanım ve sınıf imkanları eklenmiştir. Eğitim ve staj imkanlarının ötesinde; geniş kapsamlı konferans seminer vb bilimsel etkinliklerin de düzenlenmesi mümkün hale getirilmiştir.”

Ücret ve Burs Bilgileri İçin Tıkla

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş