Haliç Üniversitesi Tıp Fakültesi Bu Yıl Eğitim-Öğretime Başlıyor – Doğru Tercihler

Haliç Üniversitesi Tıp Fakültesi Bu Yıl Eğitim-Öğretime Başlıyor

Haliç Üniversitesi Tıp Fakültesi 2017-2018 eğitim öğretim yılında Tıp Fakültesine öğrenci almaya başlayacak. Üniversitenin açıklamasına göre; öğrencilerinin “Tıpta Uzmanlık Sınavların”da başarılı olmaları en önemli amaçlarından birisi. Daha önce İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı başkanı olan Prof.Dr. Feridun VURAL bu yıldan itibaren Haliç Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı olarak görev yapacak.

Üniversite Tıp Fakültesinde verilecek eğitimle ilgili şu açıklamaları yaptı;

“Haliç Üniversitesi, diğer alanlarda olduğu gibi Tıp Fakültesini de en iyi şekilde yapılandırarak, Ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarından biri haline getirmeyi amaçlamış, bu nedenle fiziksel imkanlar ile birlikte Öğretim Elemanı kadrolarının da yetkin kişilerden oluşmasına önem vermiştir.

Fakültemizden yetişecek öğrencilerimizin, bilgi ve becerileri ile evrensel değerlere sahip iyi birer hekim olmaları yanında, istedikleri Uzmanlık Alanlarına ulaşmalarını sağlayacak  “Tıpta Uzmanlık Sınavı” (TUS) gibi kariyer basamaklarını da rahatça aşabilecekleri bir donanıma sahip olmaları başlıca hedefimizdir.

Fakültemizde Entegre öğretim sistemi planlanmıştır. Bu programla, öğrencilerimizi ezberlenmiş bilgiler ile doldurmadan, takip eden yıllardaki öğretileri anlayabilecek ve kavrayabilecek  donanımda yetiştirmek, bilgilerini becerileri ile desteklemek, tek başlarına kaldıklarında karar verebilme yetilerini geliştirmek amaçlanmaktadır.

Hiç şüphesiz ki, Tıp eğitimi en zorlu eğitimlerin başında gelmektedir. Bu alanı seçecek öğrencilerin, öncelikle insan sevgisi ve saygısına sahip olmaları beklenir. Yardımseverlik, çalışkanlık, özveri hekimliğin vazgeçilmez kurallarıdır. Severek yapıldığında işler kolaylaşır, sonrasında her şey size misli ile geri döner.

Hekimlik en saygın mesleklerden biri ve kolunuzdaki altın bileziktir. Alanında uzman bir hekim, bir araştırmacı, bir akademisyen olabilirsiniz. Dünyanın her yerinde çalışma imkanı bulabilir ve hiçbir zaman iş bulma problemi yaşamazsınız. İstediğiniz türde bir işe sahip olmak ise doğrudan sizin bilgi düzeyiniz ile yeteneğinize bağlı olacaktır.”