Yönetim Bilişim Sistemleri

Devlet kurumları, sosyal güvenlik kurumları ve özel sektöre ait kuruluşlarda; planlama, düzenleme ve geliştirme ile sosyal verileri düzenleme ve geliştirme ve yürütülmesini sağlayacak elemanlar yetiştirmektir.

Yönetim Bilişim Sistemleri için kaç net gerekir? TIKLA ÖĞREN

TERCİH EDECEK ÖĞRENCİLERİN SAHİP OLMASI GEREKEN NİTELİKLER:

Bilgisayar, finans, muhasebe, ekonomi ve pazarlama alanlarına karşı ilgili, hem sözlü hem de yazılı olarak, teknik ve teknik olmayan tüm topluluklarla daha güçlü iletişim kurabilecek, analitik düşünebilen bireyler olmaları gerekir.

BÖLÜMDE OKUTULAN BAZI DERSLER:

Programlama Dilleri, Bilgisayar ve Network Teknolojileri, Veri Tabanı, Teknoloji Trendleri, Ekonomi, E-Ticaret, Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon, Finans, İstatistik, Karar Alma Teknikleri,  İşletme, İktisat, Matematik.

KARİYER İMKANLARI:

Bu programdan mezun olanlar, ileri düzeyde edindikleri yönetim bilgileriyle, sürekli gelişme gösteren ticaret ve iş hayatında önemli bir avantaj elde edeceklerdir.

Enformasyon teknolojilerinin hemen hemen bütün iş kollarında önemli yer almasından dolayı, mezunlar enformasyon teknolojilerindeki uzmanlığı onlara ilave bir avantaj sağlayacaktır.

Bilişim teknolojilerini kullanan modern iş dünyasında her türlü yönetim pozisyonunda yer alabilecek mezunlar; özellikle e-ticaret, karar alma sistemleri, yazılım geliştirme ve bu gibi alanlardaki ihtiyacı mükemmel bir biçimde karşılayacaktır.

Mezunlar Bilgi İşlem Merkezleri, Sistem Geliştirme Bölümleri, Yazılım Evleri ve Danışmanlık Şirketlerinde, Sistem Analisti ve Tasarımcısı, Programcı, Proje Yöneticisi, IT Uzmanı, Satış ve Pazarlama Yetkilisi, İnsan Kaynakları Uzmanı gibi pozisyonlarda çalışma olanağı bulmaktadırlar.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş